• Aktualno¶ci • Portfolio • Zamów program • Zleć usługę • Kontakt • Strona główna

Hanower 06.03.2012 - wizyta na targach CeBITTargi CeBIT to międzynarodowe, coroczne wydarzenie, organizowane w Hanowerze w Niemczech. Składa się ono z szeregu różnych wystaw i konferencji poświęconych głównie sektorowi IT, z przeznaczeniem zarówno dla biznesu, jak i instytucji rządowych.


Targi te są doskonałą okazją do zaprezentowania różnych technologii w tym także do nawiązywania ciekawych kontaktów biznesowych.

W tym roku, targi były organizowane przez Brazylię, która miała swoje, dość obszerne stanowisko, w tym samym pawilonie (numer 6), w którym znajdowało się Polskie Stanowisko Narodowe.6 marca 2012 o godzinie 9:00 nastąpiło uroczyste otwarcie targów CeBIT. Nasza ekipa w postaci przedstawicieli Lubuskiego Klastra Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji została zaproszona na inaugurację stanowiska narodowego, w tym między innymi do reprezentowania naszego województwa na tym stanowisku.


Stanowisko Narodowe było organizowane przez Ministerstwo Gospodarki, które postanowiło promować nasze rozwiązania z pewnym rozmachem - tworząc także serwis internetowy 16regions.pl, mający na celu przedstawienie rodzimych przedsiębiorstw z branży IT.


Uroczyste otwarcie stoiska, co prawda z lekkim opóźnieniem, zostało dokonane przez Wicepremiera i Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka. W tym czasie Minister odwiedził po kolei krajowe stanowiska, spotkał się z przedsiębiorcami, w tym z zarządem Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego (który wraz Urzędem Miasta Zielonej Góry zorganizował nasz wyjazd).


W tym roku było obecnych ponad 70 polskich wystawców (w poprzednim roku ok. 30), głównie z branży oprogramowania oraz systemów informatycznych. To pokazuje, iż branża IT w Polsce wciąż się rozwija i śmiało promuje i przedstawia własne rozwiązania dla tego sektora.
Z uwagi na ogromną powierzchnię wystawową, organizatorzy CeBIT zdecydowali o tym, iż na biletach (w formacie A4) będzie zawarta mapa.Z tego też względu CeBIT był podzielony na logiczne sektory:
  • Pro - związane z biznesem i infrastrukturą IT
  • Gov - związane z rozwiązaniami i instytucjami rządowymi i publicznymi
  • Lab - związane z nowymi technologiami
  • Life - związane z innowacjami dla codziennego życia

Dzięki temu, każdy zainteresowany już na wstępie mógł wybrać interesujące go miejsca i wystawy. We własnym zakresie przygotowaliśmy również mapę w postaci skalibrowanej mapy rastrowej (na urządzenia z Windows Mobile), dostosowanej pod teren targów, co pozwoliło nam szybciej dotrzeć na docelowe stanowiska.

Na tym wyjeździe mieliśmy też możliwość przetestować (z sukcesem) nasze najnowsze rozwiązania z dziedziny geodezji (nowa wersja systemu TrackLab z ulepszoną nawigacją na mapach rastrowych) oraz geolokalizacji, w tym system do automatycznej transmisji położenia pozycji GPS poprzez systemy telefonii komórkowej GSM. Dzięki usłudze pakietowej i roamingu, mieliśmy możliwość śledzenia naszej pozycji na bieżąco, zarówno po polskiej jak i po niemieckiej stronie.© 2011-2018 SkyRaster Blog firmowy. Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie ze strony lub produktów oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.