• Aktualności • Zleć napisanie programu • Gotowe produkty - sklep • Kontakt • Strona główna

Projektowanie oprogramowania mobilnegoOprogramowanie mobilne jest przeznaczone do uruchomienia na urządzeniach przenośnych, typu palmtopy lub smartfony. Pomimo mniejszych możliwości niż w komputerach stacjonarnych, mobilne stanowiska mogą być z powodzeniem wykorzystywane w wielu rozwiązaniach.


Charakter oprogramowania mobilnego może uwzględniać zarówno funkcjonalności:
  • pomiarowe i wejściowe - obsługując moduły wejściowo-pomiarowe, np. moduły nawigacji GPS, moduły sieciowe (komunikujące się z faktycznymi urządzeniami pomiarowymi), urządzenie mobilne również może doskonale sprawdzić się jako rejestrator danych
  • obliczeniowe - oprogramowanie mobilne może równiez dokonywać wstępnych obliczeń, weryfikując jednocześnie zgodność mierzonych wielkości z określonymi wytycznymi
  • wizualizacyjne - wyświetlające mierzone wielkosci w postaci wykresów bądź map

W SkyRaster posiadamy duże i wieloletnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania mobilnego wykorzystującego urządzenia mobilne pracujące pod systemem Windows CE oraz Windows Mobile. W szczególności specjalizujemy się w mobilnych rozwiązaniach do celów geodezyjnych i laboratoryjnych (geologia, geotechnika).

W zakresie rozwiązań mobilnych możemy opracować również oprogramowanie przystosowane do pracy na komputerach klasy UMPC (Ultra-Mobile PC). UMPC posiadają zalety mobilnych i stacjonarnych jednostek - tablety z ekranem dotykowym wyposażone są w system operacyjny spotykany w stacjonarnych rozwiązaniach (np. Windows XP), natomiast mobilnością zdecydowanie przewyższają zwykły komputer bądź notebook.

Dzięki stworzonemu przez nas urządzeniu Ultra Adapter jesteśmy w stanie zwiększyć możliwości urządzeń mobilnych w zakresie rejestracji danych z urządzeń pomiarowych (np. z wag elektronicznych). Dzięki temu możliwe jest wdrożenie innowacji i opracowanie bardziej zoptymalizowanych rozwiązań.
© 2011-2018 SkyRaster Blog firmowy. Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie ze strony lub produktów oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.